• Lithuanian
  • English
  • Russian
MTVC
Mokymu, tyrimu ir vystymo centras - MTVC.LT
Mokymai

 2007 m. lapkričio 13 d. surengtas mokymo seminaras Mažeikių rajono savivaldybės švietimo ir ugdymo įstaigų darbuotojams. Šių apmokymų tema buvo „Vaikų priklausomybės nuo psichoaktyvių medžiagų prevencijos projektų rengimas“.

***

2006 ir 2007 m. Liubovė Murauskienė skaitė paskaitas tarptautinio HOPE projekto mokymo kursuose finansinės informacijos panaudojimo vadybiniams sprendimams priimti tema „Pokyčių valdymo įtaka kokybės skatinimo procesui: aukščiausiojo ir viduriniojo rango vadovų vaidmuo sveikatos priežiūroje“.

 

***

2006 m. lapkričio 9 d. Marija Veniūtė skaitė pranešimą-paskaitą seminare „Švietimas – kelias i psichikos negalią turinčių asmenų integraciją ir pagalbą bendruomenėje“. Seminare dalyvavo socialiniai darbuotojai, mokyklų socialiniai pedagogai, sveikatos priežiūros specialistai ir kiti specialistai, teikiantys paslaugas asmenims su psichikos negalia. Šį seminarą organizavo Anykščių rajono savivaldybė, Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba bei Anykščių psichikos sveikatos centras, įgyvendindami projektą „Bendruomenės švietimas – kelias į psichikos negalią turinčių asmenų integraciją“.

***

 

2006 m. gegužės 17 d. Liubovė Murauskienė skaitė paskaitas „Ekonominiai sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimo aspektai“ ir „ Sveikatos priežiūros finansinis planavimas siekiant užtikrinti paslaugų kokybę“ sveikatos sistemos valdymo ir kokybės kursuose, kuriuos organizavo Kauno medicinos universiteto Socialinės medicinos katedra. Šie mokymų kursai buvo skirti Kazachstano Sveikatos priežiūros kokybės komiteto ir kitu sveikatos priežiūros institucijų atstovams.

***

2005 m. rugsėjo 22 d. Liubovė Murauskienė pristatė pranešimą tema „Įdarbinimo ekonominio vertinimo aspektai“ projekto “Žmonių su proto ir psichikos negalia įdarbinimas“ pristatomojoje konferencijoje. Šią konferenciją organizavo EQUAL vystymo bendrija „Žmonių su proto ir psichikos negalia įdarbinimas“.

***

mokymai_gruzinams.jpg VšĮ „MTVC“ ekspertai organizavo mokymo kursus pareigūnams ir specialistams iš Gruzijos 2005 m. gegužės 17-22 dienomis pagal Vokietijos bendroves „GVG“ („Gesellschaft fur Versicherungswissenschaft und –gestaltung e.V.“) ir EPOS Health Consultants. Mokymo kursais buvo įgyvendinamas 2 metų trukmės Tacis projektas „Parama pirminės sveikatos priežiūros vystymui Gruzijoje: sveikatos priežiūros finansavimo sistemos reforma“, finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų (EuropeAid/116064/C/SV/GE). Vienas iš svarbiausių šio projekto komponentų yra susipažinimas su sveikatos priežiūra ir draudimo sistemomis pasirinktose Europos šalyse. Viena iš mokymui pasirinktų šalių buvo Lietuva. Siekdama susipažinti su pirminės sveikatos priežiūros organizavimu bei paslaugų teikimu Lietuvoje ir sveikatos apsaugos finansavimo reformomis iš Gruzijos į Lietuvos Respubliką buvo atvykusi 19 žmonių grupė. Ši delegacija lankėsi LR Sveikatos apsaugos ministerijoje, Nacionalinėje sveikatos taryboje, Valstybinėje ligonių kasoje, Teritorinėje Vilniaus ligonių kasoje. Taip pat svečiai buvo nuvažiavę į Kauną ir lankėsi Kauno Medicinos universiteto klinikų Šeimos medicinos klinikose bei dvejose privačiose pirminės sveikatos priežiūros įstaigose. Be to, delegacija dar pabuvojo Kaltinėnų Pirminės sveikatos priežiūros centre. Pranešime spaudai apie šį vizitą palankiai įvertinta apsilankymo programa, kuri buvo labai vertinga visiems Gruzijos delegacijos dalyviams.

***


VšĮ „MTVC“ pagal Valstybinės medicininio audito inspekcijos (prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos) užsakymą organizavo mokymo kursus „Europos kokybės vadybos fondo kokybės tobulumo modelis sveikatos priežiūroje“, kurie vyko 2005 m. kovo 24-25 d. Vilniuje „Karolinos“ viešbučio konferencijų centre. Į kursus susirinko strateginio valdymo institucijų darbuotojai, kuriems aktualus sveikatinimo veiklos kokybės klausimai, sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, sveikatos priežiūros įstaigų auditoriai, gydymo įstaigų darbuotojai, atsakingi už kokybę ir kontrolę – iš viso buvo 110 dalyviu iš visų Lietuvos rajonų.  Kursų lektorius – dr. Michael Perides buvo pakviestas iš Didžiosios Britanijos. Jis yra Europos kokybės valdymo fondo Europos sveikatos sektoriaus grupės pirmininkas, Išradimu tobulinimo centro direktorius ir Konsultantų asociacijos direktorius. M. Perides tyrinėja kaip organizacinė kultūra veikia socialinių ir sveikatos priežiūros organizacijų veiklą. Be to, jis intensyviai dirbo Europos šalyse, rengiant sveikatos priežiūros projektus ir programas.
 
Pirmyn >

mtvc MTVC